Read Injustice: Tanrılar Aramızda, Birinci Yıl #1 by Tom Taylor Free Online


Ebook Injustice: Tanrılar Aramızda, Birinci Yıl #1 by Tom    Taylor read! Book Title: Injustice: Tanrılar Aramızda, Birinci Yıl #1
Date of issue: October 2015
ISBN: No data
ISBN 13: No data
The author of the book: Tom Taylor
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 834 KB
Edition: Çizgi Düşler

Read full description of the books Injustice: Tanrılar Aramızda, Birinci Yıl #1:

Superman; Dünyanın en güçlü kahramanı. Ama Çelik Adam en çok değer verdiği kişiyi korumayı başaramayınca, Dünyayı kurtarmaya çalışmaktan vazgeçip… Ona hükmetmeye karar verecek.

Artık Kripton'un oğlu zorla barışı kabul ettirmek için her şeyi yapıyor. Superman ile mutlak güç arasında tek engel var ; Batman. Kara Şövalye…

İlham kaynağı olan oyun gibi macera dolu olan Injustice: Tanrılar Aramızda Cilt 1, çıldıran bir Dünyayı ve onu ayrı ayrı savaşlarda düzeltmeye çalışan tanrılara benzer erkekleri ve kadınları anlatıyor. Yazarı Tom Taylor (Earth 2), çizerleri ise Jheremy Raapack (Resident Evil), Mike S. Miller (Batman: Arkham Unhıinged) ve daha fazlası. DC Evreni'nin süper kahramanlarını daha önce hiç böyle görmediniz!

Read Ebooks by Tom    TaylorRead information about the author

Ebook Injustice: Tanrılar Aramızda, Birinci Yıl #1 read Online! Once a professional juggler and fire eater, Tom Taylor is a #1 New York Times Bestselling, multi-award-winning comic book writer, playwright and screenwriter.

Taylor is the co-creator of the Aurealis-Award-winning graphic novel series THE DEEP (which tells the adventures of a multiethnic family of underwater explorers who live on a submarine). Taylor is also the Head Writer/Co-creator and Executive Producer of The Deep animated series which is broadcast on Netflix in the US, BBC in the UK and elsewhere globally.

He is perhaps best known for the DC Comics series, INJUSTICE: GODS AMONG US, EARTH 2 and BATMAN/SUPERMAN, Marvel's ALL NEW WOLVERINE and SUPERIOR IRON MAN, and his many Star Wars series, which include STAR WARS: INVASION and STAR WARS: BLOOD TIES (which won the 2012 Stan Lee Excelsior Award). Taylor has written for Marvel, DC Comics, Dark Horse Comics, IDW Publishing, Wildstorm, 2000 AD and Gestalt Comics.
He can be followed on twitter @TomTaylorMade.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Injustice: Tanrılar Aramızda, Birinci Yıl #1
Read EBOOK Injustice: Tanrılar Aramızda, Birinci Yıl #1 by Tom Taylor Online free

Download PDF: injustice-tanrlar-aramzda-birinci-yl-1.pdf Injustice: Tanrılar Aramızda, Birinci Yıl #1 PDF